therawgallery
» » Johanson Ja Vennad - Tarvastu Vanaisa Laulud - Mulgi Jutt

Johanson Ja Vennad - Tarvastu Vanaisa Laulud - Mulgi Jutt Album

Johanson Ja Vennad - Tarvastu Vanaisa Laulud - Mulgi Jutt Album Performer: Johanson Ja Vennad
Title: Tarvastu Vanaisa Laulud - Mulgi Jutt
Style: Spoken Word
Label: Arm Music
Released: 2000
Country: Estonia
FLAC album: 2823 mb
MP3 album: 1619 mb
Rating: 4.2
Genre: Audio Files / World

Tracklist

1Vanaisa Hääl
2Mul Meelen
Vocals – Kärt Johanson
3Kaugel Lõi Välku
4Viimane Laulmine
5Aidatrepilaulud
6Kuldne Kodukotus Ja Kodukaotus
7Uura, Uura
Vocals – Aali ( Adolf Pukk)
8Punu
Vocals – Aali ( Adolf Pukk)
9Vanapoisid
Vocals – Juhan Johanson
10Leo Tatt Ja Õunaaed
11Riinu Jõulud
12Laulmised Enne Ja Pärast
13Taat, Memm Ja Alasitõstmine
14Viinatilk
Vocals – Juhan Johanson
15Epiloog - Minek
16Isa Sõnad
Vocals – Juhan Johanson
17Taadi Laul Ja Pillimängud
18Proloog - Tulek

Credits

  • DesignMae Kivilio
  • Edited ByLauri Liivak
  • Mastered ByTanel Klesment

Notes

Need kuuldepildid, jutupildid ja laulukatked on salvestatud Eesti taasiseseisvumise eel ja aegu oma isa Juhaniga. Juttu on vanaema-vanaisa Ojapera talust, vanavanaisa Leo talust, Laose talust, Köstrimäest ja naabritest Kaubil, Kalkunil jne. Enamus sellest, mis just neil aastail meie jaoks esmakordseltki jutuks tuli, sellele plaadile ei mahtunudki.

Sellel CD-l on palju juttu ühest eluviisist, on juttu laulmisest. Eluviisist, mida me ei näinud, laulmisest, mida me ei kuulnud.

Mõned lisad on pärit Kalkuni talu järeltulijate lindiarhiivist. Salvestanud Meeta Purk-Meltsas, koolilõpetamise puhul saadud lintmakiga 60-ndail Valgas. Seal sai üksjagu küüditamisi-põgenemisi üleelanud sõjaeelsest sõprusringist taas mõnikord kokku. Eeslauljaks on Kalkuni talu peremees Aali (Adolf Purk). Arusaadavatel põhjustel jäid ühislaulmisse bravuurikad lorilaulud, helgemad laulud aga südamesse peitu. Vanaisa pärast sõda enam ei laulnud ja meie teda laulmas ei kuulnudki. Isapoolse suguvõsa kodust jäid alles vaid need laulud ja jutud. See lugu on mõeldud ennekõike neile, kes kuidagi Tarvastust pärit. Nii ka oma lastele ja kõigile kes Maalt pärit. Maaväliste huviliste vastu pole samuti otsemaid midagi. Mõte selline CD kokku panna tekkis Mulkide Almanakke lugedes ja sai julgustust ühel Mulkide Seltsi kokkusaamisel. Toetas riiklik programm “Lõuna Eesti keel ja kultuur”. On teada, et Tarvastu kant oma jõukate taludega sai võimuvahetustes palju räsida ja enamus pärisperesid on siiani mööda Eestit ja maailma laiali. Läbi aastate mõnda neist lauludest ikka lauldes, oleme neist palju tuge, väärikust ja nalja leidnud.

Kodused salvestused ja vanad lindistused puhastas, ühtlustas ja monteeris Lauri Liivak Forwards stuudios Tartus. Kujundas Mae Kivilo.

On this CD here is a small selection of recordings made with our father Juhan, years ago.

It is about the life and singing in his home village in South-Estonia, Tarvastu, about his father and grandfather, about the life we never saw, the songs we never heard. Not at least straight from our grandfather.

It is about losing this home in changing times and powers. And it is about handing over these homerecorded stories and songs to you, maybe to hear some other kind of stories and songs in exchange.